2019 Turnier/stævner/shows - Lehrgänge/Kurser/Clinics

 

2019:

Februar:

31.-3.2. CSI Vilhelmsborg 

4.2. Vadum

5.2. Christianslund 

6.2. Kallehavegård 

7.2. Hornum-Ulstrup 

8.2. Vordingborg 

9.-10.2. Kursus Barthahus 

11.2. Stald Grejs 

12.2. Christianslund 

13.2. Kallehavegård 

14.2. Hornum-Ulstrup 

15.2. Lundby efterskole åben for alle 

16.-17.2. Bornholm

18.2. Stald Grejs 

19.2. Christianslund

20.2. Kallehavegård

21.2. Hornum-Ulstrup 

22.-24.2. Aarhus mesterskaber

25.2. Vadum

26.2. Christianslund 

27.2. Kallehavegård 

28.2. Hornum-Ulstrup  

Marts:

1.3. Vordingborg 

2.3. Stald Grejs 

3.3. LEDIG 

5.3. Christianslund

6.3. Kallehavegård

7.3.-10.3. CSI Herning

11.3. Vadum

12.3. Christianslund

13.3. Kallehavegård

14.3. Hornum-Ulstrup 

15.3. Kursus Barthahus 

16.-17.3. Bornholm

18.3. Vadum  

19.3. Christianslund 

20.3. Kallehavegård 

21.3. Hornum-Ulstrup 

23.-24.3. Fredericia national 

25.3. Lundby efterskole åben for alle 

26.3. Christianslund 

27.3. Kallehavegård 

28.3. Hornum-Ulstrup 

29.-31.3. Kursus Tyskland 

April:

1.4. Ved Isabel Jsmin Kristoffersen

2.4. Christianslund

3.-7.4. CSIO Opglabeek/BEL

9.4. Christianslund

10.4. Kallehavegård

11.4. Hornum-Ulstrup

12.4. Barthahus

13.-14.4. Bornholm

15.4. Vadum

16.4. Christianslund

17.4. Kallehavegård

18.-22.4. CSI Eschweiler

23.4. Christianslund

24.4. Kallehavegård

25.4. Hornum-Ulstrup

26.4. Lundby Efterskole

27.-28.4. Kursus Slettebjerggård Sjælland 

29.4. Vadum

30.4. Christianslund

Maj:

1.5. Kallehavegård

2.5. Hornum-Ulstrup 

3.5. Barthahus 

4.-5.5. Stutteri ASK C stævne 

7.5. Christianslund

8.5. Kallehavegård

9.-12.5. CSI**** Gross-Viegeln

13.5.Vadum

14.5. Christianslund

15.5. Kallehavegård

16.5. Hornum-Ulstrup

17.-19.5. Brænde C stævne

20.5. Lundby Efterskole

21.5. Christianslund

22.5. Kallehavegård

23.-26.5. CSI Tubbergen/Uggerhalne

27.5. Vadum

28.5. Christianslund

29.5. Kallehavegård

30.5.-2.6.B-show Hjallerup

juni:

4.6. Christianslund

5.6.Kallehavegård

6.6. Hornum-Ulstrup

7.6. Lundby efterskole

8.-10.6.ledig

11.6.-16.6. CSIO Hagen

17.6. Ved Isabel Jasmin Kristoffersen

18.6. Christianslund

19.6. Kallehavegård

20.6. Hornum-Ulstrup

21.-23.6. 

24.6. Vadum

25.6. Christianslund

26.6. Kallehavegård

27.6. Hornum-Ulstrup

28.6. Barthahus

29.-30.6. Bornholm